Industry 4.0 tehnoloģijas OEZ ražošanā

OEZ Tänu Industry 4.0-le tööstusrevolutsiooni esindav süsteem

Pagājušā gadā Letohradā atzīmējām zemsprieguma ķēdes pārtraucēju izstrādes un ražošanas 75. jubileju. Pagājušais gads patiesi bija ļoti spraigs. Svinības bija tikai kūkas glazūra. Neņemot to vērā, mēs cīnījāmies, lai pagājušajā gadā apmierinātu mūsu klientu pieaugošo pieprasījumu, kas mums ļāva paplašināt ražošanas jaudas, tostarp arī ķēdes pārtraucēju lieto korpusu segmentā, ko mums izdevās panākt. Turklāt noliktavas tiešā savienojuma ar esošo ražošanas cehu projekts nodrošinās nepārtrauktu produkcijas padevi, kas stabilizēs piegādes mūsu klientiem. Jaunajā gadā turpināsies ražošanas jaudu palielināšana ar mērķi dubultot ražošanas apjomus, kas tiks panākts ar turpmākām investīcijām ražošanas tehnoloģijā.

Citi būtiski sasniegumi iekļauj mūsu uzņēmuma sertifikāciju no energopārvaldības viedokļa, kas saskaņā ar vides aizsardzības principiem tiks veikta ar jaunām enerģiju taupošām aktivitātēm un projektiem, kā arī piedaloties pasaules EEP1 projektā. Papildus sertifikācijai “Drošs uzņēmums” 2016. gadā OEZ jau trešo gadu pēc kārtas ieguva titulu “Uzņēmums, kas atbalsta veselību”.

Vai jūs zināt, ka pēdējos desmit gados OEZ bija viena no modernākajām Siemens grupas rūpnīcām Čehijas Republikā?

Tas ir tādēļ, ka mēs jau esam uzsākuši pakāpenisku Industry 4.0 elementu ieviešanu praksē. Iespējams, šis termins ir jau dzirdēts ‒ tas apzīmē industriālās revolūcijas ceturto līmeni. Visi četri industriālās attīstības līmeņi ir parādīti laika grafikā (skat. attēlu turpmāk).

Praksē Industry 4.0 nozīmē to, ka visas atsevišķās ražošanas aktivitātes ‒ to nozīme, pārvaldība, norise, monitorings, mērījumi un rezultāti, materiālu plūsma un daudz kas cits ‒ ir savienoti datortīklā.

Kas ir Industry 4.0?

Katru darba vietā veicamo uzdevumu virtuāli uzrauga un pārrauga dators. Citiem vārdiem, darba operācijas sākas ar svītrkoda skenēšanu, kas ir uzdrukāts uz katra būtiskā komplektācijas mezgla, kā arī uz paša produkta. Svītrkodā saglabātā unikālā informācija satur sīkas norādes par to, kas ir jādara ar produktu. Dators lieto kodu, ne tikai lai novērtētu nākamo veicamo darbību un to, kādas detaļas būs jālieto, bet arī lai pārliecinātos par iepriekšējo darbību pabeigtību, pārbauda veiksmīgu to pabeigšanu, kā arī centrālajā datubāzē ievada jaunus, noderīgus datus. Datubāzē visā produkta dzīves cikla laikā tiek uzglabāta pilna tā vēsture, iekļaujot informāciju par to, kur un kādos apstākļos tas tika izgatavots.

Šādi dati kā galvenais informācijas avots kalpo ne tikai potenciālo pretenziju risināšanai, bet arī ražošanas procesu un to efektivitātes statistiskajai analīzei. Pēc tam šādas analīzes rezultāti kalpo turpmākai ražošanas procesu uzlabošanai.

OEZ ražošana ir par vienu attīstības paaudzi priekšā konkurentiem, tādēļ uzņēmums var masveidā vienā līnijā ražot dažādas viena produkta versijas vai pat dažādus produktus. OEZ ražošana ir par vienu attīstības paaudzi priekšā konkurentiem, tādēļ jebkurā brīdī uzņēmums var vienā līnijā masveidā ražot dažādas viena produkta versijas vai pat dažādus produktus, neietekmējot ražošanas plūsmu vai produktu kvalitāti. Tas ļauj mums nepieciešamajā apjomā apmierināt visas mūsu klientu vajadzības, kā arī pielāgoties nepārtraukti augošajam pieprasījumam pēc OEZ produktiem.

Mēs vēlamies jums pateikties par uzticību OEZ zīmolam un apsolām, ka šogad mūsu ražotnes Letohradā un Krālīkos darīs visu, lai uzturētu mūsu produktu augsto kvalitāti un vēl vairāk uzlabotu mūsu apkalpošanas, tirdzniecības un atbalsta servisu. Pateicoties šiem centieniem, OEZ turpinās būt par pirmo izvēli no drošības, kvalitātes un lietotāja komforta viedokļa.